Головна ЗВЕРНЕННЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО ВЧИТЕЛІВ НАРОДУ УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФОНД
СТРУКТУРА ФОНДУ
ЦІЛІ ФОНДУ
ПРОГРАМА ФОНДУ
ПРИНЦИПИ РОБОТИ ФОНДУ
ДIЯЛЬНIСТЬ ФОНДУ
НАГОРОДИ ФОНДУ 1
НАГОРОДИ ФОНДУ 2
НАГОРОДИ ФОНДУ 3
НАГОРОДИ ФОНДУ 4
НАГОРОДИ ФОНДУ 5
ГРАМОТИ ФОНДУ
ВАРТІСТЬ НАГОРОДЖЕНЬ
ПОРЯДОК ВРУЧЕННЯ НАГОРОД
ПЕРЕЛІК ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ
ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК КОМІТЕТІВ ВИПУСКНИКІВ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ
ПОЛОЖЕННЯ !!!
ШКІЛЬНИЙ СТЕНД
ЗВЕРНЕННЯ
ЗАКЛИК 72
ЛИСТИ
НОВИНИ
ПРЕСА І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
ФОТОАЛЬБОМ
ВІДГУКИ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ФОНДУ
АРХІВ
ОБ'ЯВИ
ФІНАНСОВІ РЕКВІЗИТИ ФОНДУ
КОНТАКТИ

ЗВЕРНЕННЯ ДО ВЧИТЕЛІВ НАРОДУ УКРАЇНИ

 

ШАНОВНІ  ВЧИТЕЛІ НАРОДУ УКРАЇНИ!

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВДЯЧНІСТЬ. ВИЗНАННЯ. НАДІЯ.» створений для здійснення благодійної діяльності в системі освіти України. Ми погоджуємо всі свої благодійні акції з Начальниками обласних, міських та районних відділів освіти.

Керівництво Фонду не має можливості відвідати всі 22.5 тис. шкіл України, докладно розповісти про втілення нашого доброго задуму та відповісти на всі питання, які виникають. Ми хочемо бути гранично відвертими та зрозумілими. Тому додатково до раніше відправленого листа, на ім’я директора Вашого освітнього закладу, повідомляємо наступне.

Головне завдання Фонду - консолідувати випускників освітніх закладів навколо потреб та турбот своїх освітніх закладів, своїх вчителів – ветеранів та працюючих вчителів. Загальновизнаний факт, що більшість випускників, закривши за собою шкільні двері, назавжди забувають про тих, дякуючи кому вони стали тими, ким стали. Одиниці випускників, які зрідка допомагають своїм школам і своїм учителям, - тільки лиш виключення із правил.

Ми створюємо КОМІТЕТИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ (КВШ). (Див. сайт nadiya2011.org розділ «ПОЛОЖЕННЯ!!!», підрозділ ПОЛОЖЕННЯ «ПРО КОМІТЕТИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ»), які будуть реально допомагати вчителям – ветеранам, працюючим учителям у випадку їх серйозних  захворювань та своїм школам. КВШ не мають юридичного зв’язку зі своїми школами. КОМІТЕТИ ВИПУСКНИКІВ створюються на вечорах зустрічі випускників. У період  між вечорами зустрічі випускників створюються тимчасові КВШ. При неможливості створити тимчасовий КВШ, один випускник - активіст виконує обов’язки голови КВШ до наступного вечора зустрічі випускників. На кожному вечорі зустрічі випускників у КВШ довибираються члени КВШ із розрахунку по одній людині від кожного  випускного класу, який присутній на вечорі. Протягом 5 років (ювілейний цикл) у голови КВШ буде живий зв’язок майже зі всіма випускними класами школи. І у випадку необхідності (тяжка хвороба, серйозна операція, стихійне лихо…) голова КВШ оперативно може зібрати необхідні фінансові кошти. Чи мають школи такий механізм в теперішній час? Ні! Списки випускників, які знаходяться в школах, - нежиттєві папери. І у випадку біди вони не допоможуть. Підтвердженням цього є випадок, який відбувся в одній із шкіл Одеси. Учитель втратив зір. Школа і ті малочисленні випускники, які підтримували епізодично зв’язки зі школою, зібрали гроші, але їх не вистачало на операцію. А ціленаправлена, широкомаштабна робота випускників різних років випусків принесла свої плоди. Кошти зібрали! Операцію зробили! Зір учителеві відновили!

Ми хочемо трансформувати вечори зустрічі випускників, із чисто святкових заходів, у реально працюючий механізм вдячності та турботи. На жаль, останнім часом, у багатьох школах України стали відмовлятися від вечорів зустрічі випускників чи зводити їх до рівня вільного відвідування  школи у визначений день року. Ми розуміємо, що організація вечорів зустрічі передбачає додаткову відповідальність та навантаження для учительського колективу. Але ж відсутність вечорів зустрічі – це фактичний розрив з більшістю випускників. Зазвичай, на даний час від них немає реальної допомоги. Але замість того, щоб організувати допомогу, її фактично виключають. Ми просимо Вас разом із керівництвом Вашого освітнього закладу відродити проведення вечорів зустрічі випускників, якщо ця добра традиція втрачена. Нашому Фонду буде дуже тяжко до чогось закликати ваших випускників за відсутності зв’язку з ними.

Фонд заснував звання ЛАУРЕАТІВ І та ІІ ПРЕМІЙ з врученням золотих (585°) і срібних (925°) медалей, нагородних посвідчень і грошових премій учителям та школам – ювілярам. Уже вручені 33 медалі (2 золоті та 31 срібні). Першою юридичною особою, яка одержала звання ЛАУРЕАТА І ПРЕМІЇ, золоту медаль, нагородне посвідчення та премію (суттєве поповнення шкільної бібліотеки) стала 121 Одеська школа з нагоди свого 75 - річчя.  Першою юридичною особою, яка одержала звання ЛАУРЕАТА ІІ ПРЕМІЇ, срібну медаль та нагородне посвідчення, стала 62 Дніпропетровська школа на своє 60-річчя. Одна фізична особа  (директор школи) стала ЛАУРЕАТОМ І ПРЕМІЇ. З0 фізичних осіб  (директори шкіл, учителі – ветерани, вчителі, які працюють) стали ЛАУРЕАТАМИ ІІ ПРЕМІЇ. Крім того, вручені два  ШКІЛЬНІ ПРАПОРИ, професійно виготовлені, повноформатні, двосторонні, на постаментах, навколо яких згуртовуються шкільні колективи (Див. сайт, розділ «ФОТОАЛЬБОМ»). Ініціаторами нагороджень є КВШ. Прапори, медалі, нагородні посвідчення та премії урочисто вручаються на вечорах зустрічі випускників, на День учителя, на ювілеї освітніх закладів. Церемонії  нагороджень освітлені в 31 публікаціі преси й у 8 телевізійних програмах.

Це пошана та повага!  Чи розпещені цим учителі України? Ні! Ми часто чуємо, що це повинна робити держава. Ну і що? Вона вже більше 20 років повинна та ще повинна буде. Але навіть якщо б вона цим і займалася, то турбота і вдячність зайвими не бувають. Так, наші звання, премії та нагороди мають статус «Всеукраїнські», а не «Державні». Але ж нагорода цінна змістом, закладеним у ньому, - любов’ю, вдячністю, турботою, пошаною, повагою, визнанням багаторічної праці… Всесвітньо шанований «Оскар» - нагорода тільки лише кіноакадемії однієї із країн світу, а не ООН, не ЮНЕСКО, ні якоїсь іншої  міжнародної організації.

Ніхто і ніколи не зможе переконати нас, що наша робота нікому не потрібна. Ми бачили, під час нагородження медалями, сльози на очах вчителів – ветеранів, які за 40-50 років педагогічного стажу нічого, крім грамот і подяк, не отримували. І премії були  їм дуже вчасні.  Але ж премія – це офіціальна можливість для випускників реально віддячити своїх вчителів, а не щось дати їм чи подарувати непотрібне.

Питання в тому, як ставитись до ветеранів. Відпрацювали своє - і до побачення, і статуетку раз на рік  на День учителя дати і все? Але ж вони соціально зовсім не захищені, нашій державі не до цього. Добре, коли можуть допомогти близькі в тяжку хвилину, а якщо ні? Так чому ж випускникам не згадати про тих, хто так багато зробив для них? Але само собою нічого не побудується, «Під лежачий камінь вода не тече». Треба організувати добру справу. Ми реалісти, ми розуміємо, що добра справа робиться (мало того, що безкоштовно, а ще і свої кошти  віддавати доводиться) повільніше і з меншим бажанням, ніж зле і за гроші. Надіємось, що Ваша школа за багато десятиліть своєї роботи виростила хоча б одну  добру душу, яка бажає  створити в своїй школі, на багато років, механізм вдячності та турботи. І тут  один у полі воїн. Саме одиниці рушають історію. «Хто хоче, той шукає шляхи, хто не хоче,  шукає причини». І  ми всього-на-всього просимо Вас про одне єдине: дайте нам цю добру душу, випускника – активіста, і ми разом з ним організуємо випускників. Для початку вручимо перші медалі Вашим учителям – ветеранам на День учителя («ПОРЯДОК ПРИСВОЄННЯ ЗВАНЬ ТА ВРУЧЕННЯ НАГОРОД ЛАУРЕАТІВ І та ІІ ПРЕМІЙ» додаємо).

Якось два роки тому ми почули від випускників  однієї із шкіл, що їм не потрібні наші медалі, що вони такі значки і самі зробити можуть.  Пройшло два роки, але ніяких значків ці випускники так і не зробили. Вони поняття не мали, що одне тільки створення дизайну та матриці першої медалі коштувало 9 тисяч гривень (сплачено за рахунок засновника Фонду). Є велика різниця між значками однієї із шкіл, зробленої в якійсь майстерні,  та Всеукраїнськими нагородами, виготовленими на заводі – виробнику орденів і медалей України. (Див. сайт, розділ «ФОТОАЛЬБОМ»). У підсумку в цій школі, з затримкою на два роки, все - таки були присвоєні звання ЛАУРЕАТІВ ІІ ПРЕМІЇ та вручені  срібні медалі двом «Учителям від Бога», які могли і не дочекатися перших у своєму житті нагород.

Інші випускники заявили, що вони і так про своїх випускників турбуються і ніякі Фонди їм для цього не потрібні. Але виявилося, що вся їхня турбота полягала в букеті квітів на ювілей випуску і що вони навіть не уявляли про те, що їхня  «класна мама» тяжко хвора і дуже потребує допомоги. Наші люди готові зробити все, що хочеш, тільки б нічого не робити, особливо якщо для цього треба просто поговорити, прикриваючи  вуаллю пустих слів  черствість своїх сердець. Справа совісті, яку ми пробуджуємо. Припустимо, що якісь випускники насправді допомагають своєму класному керівникові. Але якщо, не дай Бог, він буде потребувати  лікування, яке ці випускники фінансово не подужають? Ось тут і потрібен механізм КВШ. А як бути з вчителями – ветеранами, які не мали випускних класів, наприклад, з вчителями початкових класів? Знову ж без КВШ ніяк.

Фонд не вирішить ці соціальні проблеми України, але надати посильну допомогу ми зможемо.

Для працюючих вчителів, які вважають, що все запропоноване нами їм не потрібне, хочу навести приклад із життя в минулому директора нашої школи Бересан В.М. Вона 41 рік пропрацювала на посаді директора школи, а зараз абсолютно одинока та тяжко хвора. Присвоєння  їй звання лауреата І премії, вручення золотої медалі, нагородного посвідчення, суттєвої грошової премії, освітлення нагородження телебаченням, пресою було бальзамом для її душі. Крім того, ми вручили їй путівку до санаторію. І все це можливо завжди і скрізь.

Коли ми починали свою діяльність у містах, нам казали, що у них це не можливо, випускник, мовляв,  не той, це може бути тільки в областях. А в областях нам казали, що у них це не можливо,  а може бути тільки в містах. У нас вийшло і в областях, і в містах. І на сьогоднішній день ми працюємо вже в 10 регіонах України. Так, справа йде нелегко. Тяжко росток нового пробивається через непорозуміння, сумління, опасіння та невіру старого. Але там, де ми вже почали роботу, - задоволені і вдячні.  Але ж вони теж вагалися і у них    теж спочатку справа   йшла важко. Зателефонуйте і дізнайтеся відгуки про нашу роботу в Одеську Маріїнську гімназію , в  Одеські школи № 121,106,47,27 …,  в Дніпропетровські школи № 28,62,101,120,6,15…, в Донецький ліцей «КОЛЕЖ»… і це далеко не все, що Фонд зробив за два роки своєї діяльності. Можна довго міркувати про шляхи, не зробивши ні одного кроку, але тільки той,  хто йде, подолає дорогу. Від Вас нам потрібно Вашу згоду, а труднощі – це наша справа. Всю роботу ми будемо організовувати з Вашими випускниками, і вона ні  в якому разі не припускає додаткового навантаження для працівників школи.

Присвоєння звань лауреатів , вручення нагород і премій – це перший етап. За бажанням КВШ створити ВІЧНИЙ ФОНД ШКОЛИ (ВФШ. Див. сайт nadiya2011.org розділ «ПОЛОЖЕННЯ!!!», підрозділ ПОЛОЖЕННЯ «ПРО ВІЧНІ ФОНДИ ШКІЛ»), ми відкриваємо для нього розрахунковий та депозитний рахунки за місцем розташування школи. На рахунках акумулюються фінансові кошти випускників. Розпоряджається ВФШ виключно КОМІТЕТ ВИПУСКНИКІВ. Ні засновник Фонду, ні правління Фонду, ні наглядова рада не мають права розпоряджатися фінансовими коштами ВФШ. Крім того, у них немає банківського інструменту для цього. Він є тільки у КВШ. ВІЧНИЙ ФОНД створюється за принципом Нобелівської премії. Тіло депозиту недоторканне. Витраченню підлягають тільки річні відсотки, виключно, до вечорів зустрічі випускників, до Дня учителя та до ювілею школи. Головною відмінною особливістю ВФШ є те, що кожна гривня, вкладена випускниками різних років випусків у ВФШ, буде вічно служити своїми відсотками ідеям вдячності та турботи. Кожен рік депозитний рахунок ВФШ буде поповнюватися за рахунок відраховувань від вартості вручення медалей та інших благодійних акцій (Див. ПОЛОЖЕННЯ «ПРО БЛАГОДІЙНІ ПЕРЕРАХУВАННЯ  ФІНАНСОВИХ КОШТІВ») і за рахунок добровільних благодійних внесків випускників. Піклувальні ради та шкільні фонди цілеспрямовано збирають кошти, в основному  з батьків учнів на вирішення конкретних проблем шкіл. Зібрали, витратили і все. Велика спокуса одержати зразу і все і вирішити поточні питання, а не чекати, що там  буде через роки. Але ж ми говоримо про те, чого у Вас немає, про те, що ми хочемо для Вас створити. Так, потрібно буде не один рік, щоб на депозитному рахунку ВФШ накопичились фінансові кошти, достатні для того, щоб на відсотки від них можна було вічно надавати щорічну матеріальну допомогу школі та потребуючим учителям. Але «Справі – час». Як швидко в житті кожного із нас пробігли попередні п’ять років? Так само   пробіжать і наступні п’ять і більше років. Треба почати зараз, щоб через роки Ви побачили та відчули реальний результат. «Дорогу подолає той, хто йде». Але потрібно йти! Якщо, образно кажучи, ви з часом до двох копійок, які школа зараз одержує від батьків, добавите хай навіть одну копійку, яку будете одержувати за рахунок фінансових коштів випускників, то це тільки на користь школі. Хто скаже, що це погано? Адже наш механізм залежить від активності випускників, але ми маємо відпрацьовані на практиці методи підвищення їх активності. Невіра - не підстава нічогонероблення. Ми звикли, що хтось до нас прийде і щось нам дасть, щось нам побудує. Ми самі повинні створити і самі повинні побудувати. І результати нашої роботи за два роки підтверджують, що ми можемо це робити. Просимо підтримати наші ідеї. Ми це робимо для Вас. Ми розуміємо, що до цієї пори Ви якось обходились без нас. Але Вам  від цього легше не стало.

Ніхто із співробітників Фонду не має і не може мати ніякої особистої вигоди від роботи у Фонді. Всі ми давно самодостатні люди. Ми випускники 1972 року. У Фонді немає значних фінансових коштів, але у нього є благородна ідея, чітко відпрацьована система роботи та чисті задуми. Згідно з Уставом Фонду, ніхто у нас не одержує заробітну плату чи будь – яких інших виплат чи перерахувань. Відповідно до чинного Податкового законодавства, податки однакові, що в комерційній структурі, що в благодійному фонді. Фонди позбавлені  податкових пільг. «Відмивати» гроші  через фонди вже, слава Богу, неможливо. Наш Фонд зареєстрований в Міністерстві Юстиції України та підконтрольний йому. Фонд внесений до  Реєстру неприбуткових організацій.  Відповідно до законодавства України благодійні фонди не мають права займатися політичною діяльністю. Ні засновник Фонду, ні члени правління Фонду, ні члени наглядової ради  не мають депутатських амбіцій.

Наш народ наляканий фінансовими пірамідами. Але наявність тьми не виключає існування світла. Нами  створена система роботи Фонду, в якій навіть теоретично  неможливо зловживання фінансовими коштами. Ми гранично відкриті. Кожна копійка, яка приходить на рахунок Фонду, терміново відображається на сайті, в розділі «ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК». Ми принципово не працюємо з готівковими фінансовими коштами. Основні положення фінансової безпеки викладені нами на сайті в розділі «ПОЛОЖЕННЯ!!!», підрозділ ПОЛОЖЕННЯ «ПРО ФІНАНСОВУ БЕЗПЕКУ». Ми будемо раді будь – яким Вашим питанням. Чим більше питань, тим менше сумнівів. Пишіть нам на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Можливо, тяжко повірити, що є люди в наш час, які просто хочуть, щоб світ став добрішим, щоб найважливіша божественна заповідь «ЛЮБІТЬ ОДИН  ОДНОГО» втілювалася в конкретному сегменті  соціуму України – в системі освіти. Всі ми хочемо одного, щоб,  коли ми підемо в світ інший, справа, народжена нами, продовжувала творити добро на Землі. Ми створюємо ВСЕУКРАЇНСЬКУ СИСТЕМУ ВДЯЧНОСТІ, основною дієвою силою якої є КОМІТЕТИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ (Див. сайт, розділ ПОЛОЖЕННЯ «ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКУ СИСТЕМУ ВДЯЧНОСТІ»). Майже всі 46 млн. населення України - чи випускники, чи майбутні випускники. Культивування ідей вдячності і турботи зроблять  з роками кращим український народ. Не існує подібного Фонду в Україні і навряд чи є ще де-небудь.

Наша держава переживає зараз тяжкі часи, але це не оправдання бездіяльності.

Все, що ми робимо, ми робимо для Вас, ВЧИТЕЛІ НАРОДУ УКРАЇНИ. Ми витрачаємо свій час і свої сили з надією на Ваш позитивний відгук. І без Вашої  підтримки нічого у вас не вийде. Ми розраховуємо  на Вашу допомогу. Повідомте, будь ласка, своїм випускникам різних років випусків назву нашого сайту та від нашого імені попрохайте їх вийти на нас для створення тимчасового КОМІТЕТУ ВИПУСКНИКІВ та організацію його роботи.

Ми просимо директора Вашого навчального закладу протягом  березня місяця дати нам П.І.Б. номінантів для присвоєння звань лауреатів та нагородження медалями на урочистому заході, присвяченому Дню вчителя та на інших урочистостях, а також повідомити нам контактні дані голови КВШ чи одного випускника – активіста. Якщо ми не встигнемо протягом березня та квітня приступити до організації нагороджень, то, як показала практика, з травня по вересень всім буде просто ніколи (ДПА, ЗНО, відпустки, початок навчального року…), і добра справа залишиться тільки в намірах.

Докладна інформація про Фонд  подана на нашому сайті http://nadiya2011.org

З повагою, Засновник Фонду, Голова  Правління.