Головна ЗВЕРНЕННЯ ЗВЕРНЕННЯ БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «ВДЯЧНІСТЬ. ВИЗНАННЯ. НАДІЯ.» ДО ВСІХ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ УКРАЇНИ, ЗАВУЧІВ ТА ЗАВУЧІВ З ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФОНД
СТРУКТУРА ФОНДУ
ЦІЛІ ФОНДУ
ПРОГРАМА ФОНДУ
ПРИНЦИПИ РОБОТИ ФОНДУ
ДIЯЛЬНIСТЬ ФОНДУ
НАГОРОДИ ФОНДУ 1
НАГОРОДИ ФОНДУ 2
НАГОРОДИ ФОНДУ 3
НАГОРОДИ ФОНДУ 4
НАГОРОДИ ФОНДУ 5
ГРАМОТИ ФОНДУ
ВАРТІСТЬ НАГОРОДЖЕНЬ
ПОРЯДОК ВРУЧЕННЯ НАГОРОД
ПЕРЕЛІК ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ
ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК КОМІТЕТІВ ВИПУСКНИКІВ ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ
ПОЛОЖЕННЯ !!!
ШКІЛЬНИЙ СТЕНД
ЗВЕРНЕННЯ
ЗАКЛИК 72
ЛИСТИ
НОВИНИ
ПРЕСА І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
ФОТОАЛЬБОМ
ВІДГУКИ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ФОНДУ
АРХІВ
ОБ'ЯВИ
ФІНАНСОВІ РЕКВІЗИТИ ФОНДУ
КОНТАКТИ

ЗВЕРНЕННЯ БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «ВДЯЧНІСТЬ. ВИЗНАННЯ. НАДІЯ.» ДО ВСІХ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ УКРАЇНИ, ЗАВУЧІВ ТА ЗАВУЧІВ З ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ

20 жовтня 2012 року виповнилась перша річниця діяльності Благодійного Фонду  "ВДЯЧНІСТЬ.ВИЗНАННЯ.НАДІЯ." Ми зареєстровані Міністерством юстиції України і внесені в Реєстр неприбуткових організацій (Див. розділ «ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФОНД» на сайті Фонду http://www. nadiya2011.org). Фонд працює в сфері освіти. Головною метою Фонду є створення ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СИСТЕМИ ВДЯЧНОСТІ, яка складається з Правління Фонду, Наглядової ради та КОМІТЕТІВ ВИПУСКНИКІВ всіх ШКІЛ України. Фонд консолідує випускників шкіл всіх років випусків для здійснення благодійних акцій на благо своїм школам.

Основні задачі Фонду:

- Створення Комітетів випускників в усіх школах України;
- Організація діяльності Комітетів випускників шкіл;
- Надання звань Лауреатів премій. Забезпечення виготовлення медалей Лауреатів премій та нагородних свідоцтв;
- Нагородження шкіл Шкільними прапорами.

Головною діючою силою Благодійного Фонду є КОМІТЕТИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ (Див. на сайте ПОЛОЖЕННЯ «ПРО КОМІТЕТИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ»). Вони не мають юридичного зв’язку зі своїми школами. На них покладена  відповідальність за турботу про своїх вчителів, що працюють або знаходяться на пенсії, та турботу про свої школи. КОМІТЕТИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ створюються не для Благодійного Фонду, а Благодійний Фонд існує в якості інструменту для здійснення благодійної діяльності КОМІТЕТІВ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ.

Основними напрямками роботи КОМІТЕТУ ВИПУСКНИКІВ ШКОЛИ є:

- Організація присудження звань Лауреатів премій Благодійного Фонду вчителям школи, які працюють та знаходяться на пенсії, за особистою ініціативою або за заявою випускників класів будь-яких років випуску;
- Надання при необхідності матеріальної допомоги вчителям, які працюють та знаходяться на пенсії;
- Надання фінансової підтримки своїй школі;
- Преміювання учнів, які особливо відзначилися;
- Забезпечення надходжень благодійних внесків на рахунок Вічного фонду своєї школи.

В кожній школі з часом буде створений Вічний фонд школи для благодійних заходів. (Див. на сайті ПОЛОЖЕННЯ «ПРО ВІЧНІ ФОНДИ ШКІЛ»). Благодійний Фонд відкриває для КОМІТЕТІВ ВИПУСКНИКІВ кожної школи України розрахунковий та депозитний рахунки за місцем розташування школи.

Метою Вічного фонду школи є накопичення на депозитному рахунку коштів, відсотків від яких буде достатньо для здійснення благодійної діяльності в своїй школі. При цьому, депозитний внесок – недоторканний. Використовуються тільки річні депозитні відсотки, як  правило,  до Вечора зустрічі випускників і до Дня вчителя. Створюється Вічний фонд школи за рахунок благодійних перерахувань випускників, меценатів, спонсорів, як фізичних так і юридичних осіб. Кошти на рахунку Вічного фонду школи накопичуються за рахунок прямих переказів у Вічний фонд школи та за рахунок відрахувань від цільових благодійних акцій (Див. на сайте ПОЛОЖЕННЯ «ПРО БЛАГОДІЙНІ ПЕРЕРАХУВАННЯ ФІНАНСОВИХ КОШТІВ»). І через 10, і через 30, і через 50 років кожна гривня, вкладена до Вічного фонду школи, буде вічно служити  благородній ідеї турботи про свою школу і своїх вчителів. Розпоряджається всіма коштами Вічного фонду школи виключно КОМІТЕТ ВИПУСКНИКІВК ШКОЛИ. Керівництво Благодійного Фонду не має права розпоряджатися фінансовими коштами Вічного фонду школи.

Фінансова безпека досягається тим, що зняття коштів з рахунку можливе  тільки при одночасній наявності двох підписів – Голови Фонду (Електронний підпис) та Голови Комітету випускників конкретної школи. На підставі Статуту Благодійного Фонду керівництво та працівники Фонду не мають право отримувати заробітню плату. Використання Благодійного Фонду для ухилення будь-кого від податків не можливе, так як відповідно до нині діючого законодавства України оподаткування однакове і для комерційних фірм, і для благодійних фондів. Відповідно до законодавства України благодійні фонди не мають право приймати участь в політичному житті країни.

Фонд  заснував звання Лауреата І та ІІ премій і зареєстрував золоту медаль (585 проби) Лауреата І премії і срібну медаль (925 проби) Лауреата ІІ премії, які вручаються разом з нагородними свідоцтвами та грошовими преміями. Нами планується впровадити практику нагородження медалями Лауреатів премій в усіх школах України. Звання Лауреата премії Фонду не підмінює державні звання, присвоєні  вчителям за їх професіоналізм. Звання Лауреатів премій Фонду – це нагороди  випускників на знак вдячності своїм учителям і своїм школам. Відповідно до законодавства України впродовж першого року своєї діяльності Фонд мав право здійснювати свою діяльність тільки в двох регіонах України. Ми обрали Дніпропетровську та Одеську області. Пілотний проект нами був здійснений в Одеській області. У жовтні 2012 року ми одержали право діяти на всій території  України. Наша діяльність схвалена Начальником управління Облво Одеської області, Начальником управління Міськво м. Одеси, Начальниками  управління Райво всіх районів Одеси. 2012 році Фонд присвоїв звання Лауреатів і вручив в Одесі та Одеській області дев'ять медалей (2 золоті та 7срібних). В тому числі присвоєно звання Лауреата I премії з врученням золотої медалі 121-й спеціалізованій школі м. Одеси на честь 75 - річчя заснування. Звання Лауреата I премії присвоєно колишньому директору Раухівської ЗОШ (Березівський район, Одеської області) Бересан В.М., яка пропрацювала на посаді директора цієї школи 41 рік. Під час святкування 50-річчя 106-ої Одеської школи відбулося вручення чотирьох срібних медалей вчителям школи. Багатьом вчителям були вручені цінні подарунки від Благодійного Фонду. Також були присвоєні звання Лауреатів II премії з врученням срібних медалей лауреатів  вчителям-ветеранам міста Одеси та Одеської області,  які мають педагогічний стаж від 50 до 62 років.

Ми оголосили компанію під девізом «Кожній школі – прапор» і вручаємо школам професійно виготовлені  Шкільні прапори, якими  можна пишатися, навколо яких згуртовуються шкільні колективи.

У 2012 році проведені нами винагородні заходи освітлені в 14-ти публікаціях газет «Труд», «Вечерняя Одесса», «Юг», «Степовий маяк»,  в  7 телевізійних репортажах ТРК «Академия», ТРК «Glas», ТРК «Плюс».

На Вечорах зустрічей випускників ми чуємо багато добрих слів на адресу шкіл і вчителів. Проте говорити про вдячність та бути вдячними – велика різниця. Ми хочемо перетворити Вечори зустрічі випускників з чисто святкових заходів в інструмент вдячності та турботи про тих, завдяки кому випускники  змогли стати тими, ким стали.

З метою надання допомоги і підтримки вчителям-ветеранам, для здійснення нагороджень, для надання фінансової допомоги школі та для подальшої діяльності на благо школі ми пропонуємо випускникам школи організувати з нашою допомогою КОМІТЕТ ВИПУСКНИКІВ вашої школи. Він створюється на Вечорі зустрічей випускників (Див. на сайти ПОЛОЖЕННЯ «ПРО КОМІТЕТИ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ»). Ми просимо Вас сприяти організаії читання «ЗАКЛИКУ - 72» (Додаємо) на Вечорі зустрічі випускників і надання інформації про Благодійний Фонд, його цілі та задачі. Бажано, щоб це зробив представник випускних класів вашої школи поточного року. Необхідно від кожного випускного класу, присутнього на Вечорі зустрічі випускників, обрати представників у КОМІТЕТ ВИПУСКНИКІВ ШКОЛИ. Представники реєструються в якості членів КОМІТЕТУ ВИПУСКНИКІВ ШКОЛИ. Члени Комітету вибирають Голову КОМІТЕТУ ВИПУСКНИКІВ ШКОЛИ та його заступника. Голова Комітету очолює роботу Благодійного Фонду у своїй школі (Див. на сайті ПОЛОЖЕННЯ «РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ КОМІТЕТІВ ВИПУСКНИКІВ ШКІЛ»). Для підготовки к створенню КОМІТЕТУ ВИПУСКНИКІВ вашої ШКОЛИ просимо Вас завчасно дати нам контактні дані одного активіста-випускника, якій бажає подарувати своїй школі механізм вдячності і турботи на багато десятиліть.

Ми звертаємося до Вас з проханням надати всіляку підтримку в створенні КОМІТЕТУ ВИПУСКНИКІВ вашої ШКОЛИ.

Діяльність Благодійного Фонду буде сприяти розвитку відповідальності, людяності та самоорганізації випускників, показувати приклад доброї волі учням шкіл. Вся Україна – це випускники або майбутні випускники.  Ми хочемо зробити Україну кращою!

Ніщо само собою не будується, потрібно організувати добру справу.

Навіть найшляхетнішу та чудову ідею можна загубити байдужістю. Ми бажаємо створити загальноукраїнський рух випускників. Турбота про вчителів і школи – наша спільна справа. Ми сподіваємося на розуміння та плідну співпрацю в реалізації ідей Благодійного Фонду в вашій школі.

Просимо ознайомити з текстом нашого листа усіх вчителів вашої школи.